Evropský den jazyků

27. září 2011 v 20:40 | Mgr. Regina Střížová, Mgr. Zuzana Čapková |  září

V celé Evropě se již od roku 2001 slaví Evropský den jazyků, který s sebou přináší řadu nejrůznějších aktivit organizovaných po celém jejím území. Rada Evropy se tímto dnem snaží zdůraznit jazykovou variabilitu celé Evropy a touto akcí motivovat všechny Evropany k jazykovému vzdělávání. Oslavy i letos proběhly v pondělí 26. září.
I naše škola se letos, jako každý rok, zapojila k celoevropským oslavám. V úterý 27. září jsme přichystali pro naše žáky řadu aktivit v anglickém jazyce. Po tom, co byli žáci rozděleni do skupin, se postupně přemisťovali na různá stanoviště s různými úkoly. Celkem bylo připraveno 5 stanovišť ( Puzzle, Scrabble, Quiz, Dialogues + Song, Grammar). Nejsložitějším stanovištěm se ukázala být křížovka. Zadání bylo totiž v anglickém jazyce, ale kromě toho se otázky týkaly historie, reálií a slovní zásoby. A tam museli naší žáci ukázat opravdu dobré znalosti! Nejoblíbenějším stanovištěm se staly Scrabble, kde byli mnozí překvapeni z toho, kolik dokáží vymyslet slov s omezeným počtem písmen. Jiným se zase líbil Quiz, u kterého měli za úkol zodpovědět otázky, které byly průřezem vědomostí všech vyučovaných předmětů. Anglické dopoledne jsme ukončili společnou anglickou písničkou ( London's Burning ) v přízemí školy.
Osobně si myslím, že všichni žáci si zaslouží pochvalu, protože se skutečně snažili plnit úkoly a hlavně společně spolupracovat.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama