Sedmička v Praze

8. května 2011 v 18:12 | Mgr. J. Střídová, Mgr. K. Prucková |  školní rok 2010/2011
Ve čtvrtek 2. května se sedmáci vydali na jednodenní exkurzi do našeho hlavního města. Po ránu v rychlíku nám štěstí moc nepřálo, celou cestu jsme museli strávit v chodbičce v přeplněném rychlíku, ale počasí a celý další den nám toto "miniutrpení" vynahradilo.
U vlaku na nás čekala průvodkyně, která nás provedla po Starém i Novém Městě. Příjemná paní nám poutavě vypravěla o pražských ulicích a památkách, nikdy nezapomněla sdělit nějakou zajímavost. Představila nám Příkopy, Václavské i Staroměstské náměstí, historii pražských domovních znamení i jednotlivých ulic a další místa Prahy.
Sami jsme se pak vydali přes Karlův most na Malou Stranu a pak směrem k Petřínu. Nahoru jsme vyjeli lanovkou a vyřádili jsme se v zrcadlovém bludišti. Příjemnou procházkou parkem jsme se pomalu vraceli do centra města, kde jsme strávili poslední půlhodinku před zpáteční cestou vlakem.
Díky místenkám, které jsme si po ranní zkušenosti pořídili, jsme si po cestě mohli pohodlně odpočinout ve vlakových kupé a vstřebat celodenní zážitky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mišule Mišule | 2. listopadu 2011 v 9:40 | Reagovat

Proč ste tady daly mojí nejhorší fotku ??? :-D vypadám tam hrozně!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama