Biologická olympiáda

4. května 2011 v 23:00 | Mgr. Monika Polášková |  školní rok 2010/2011

V únoru proběhla školní kola biologické olympiády v obou kategoriích. Letošní kolo olympiády bylo zaměřeno na buněčný povrch. Žáci se utkali jako již tradičně v několika disciplínách. Nejprve je čekal test vědomostí, který byl velmi náročný. Poté určovali druhy rostlin a živočichů, a to jak na obrázcích, tak i v mikroskopu nebo podle schránek. Na závěr museli ještě zvládnout laboratorní úkol, ve kterém bylo mimo jiné obsaženo i mikroskopování. A jak vše dopadlo?
V kategorii C dne 15.2. obsadila 1.místo Sylva Grulichová, 2. místo Radim Říha a třetí místo získal David Vojtek, všichni z 8. třídy.
V kategorii D dne 23.2. zvítězil Jan Malý, druhé místo obsadila Kateřina Kvapilová a třetí místo získala Anna Navrátilová, žáci 7. třídy.
Všem žákům, kteří se školního kola zúčastnili, patří pochvala. První dva v každé kategorii postoupili do okresního kola.
Ve dnech 5.4. a 12.4. proběhla v DDM Olomouc okresní kola biologické olympiády. V kategorii C soutěžili Sylva Grulichová a Radim Říha z 8.třídy. V kategorii D soutěžili Kateřina Kvapilová - obsadila celkové 9.místo a Jan Malý, který se umístil na 12.místě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama