Recitační soutěž

19. března 2011 v 16:16 | Mgr. Lenka Neckářová |  školní rok 2010/2011
Naše recitační soutěž
Říká se, že v dnešním uspěchaném světě málokdo z nášich žáků najde čas na knihu. Od prosince do února se však všichni věnují básním a próze. Během těchto měsíců totiž probíhají třídní kola recitační soutěže.
Každý si může vybrat báseň nebo prózu, která se mu líbí, a tu pak přednese svým spolužákům.Ti nejlepší postupují do školního kola.
To se letos konalo 8. března 2011. Zúčastnilo se ho 20 nejlepších recitátorů z 5. - 9. tříd. Soutěž zahájila paní zást. R. Hynková. Ředitelka soutěže paní učitelka Lenka Neckářová seznámila všechny přítomné s pravidly a postupovým klíčem. Pak následoval hudební úvod v podání Anety Lakomé, žákyně 6. třídy.
V kategorii 5. tříd zvítězil Martin Havlíček. Mezi žáky 6.-7. tříd obsadila první místo Kateřina Kvapilová, žákyně 7. třídy. V nejstarší kategorii 8. - 9. tříd první místo získala Romana Navrátilová, žákyně 9. třídy. Všichni jmenovaní postoupili do okresního kola Výkony svých spolužáků přišlo posoudit 22 diváků. V odborné porotě zasedli učitelé českého jazyka a nutno dodat, že hodnotili objektivně.
Soutěž ukázala, že i naši žáci dokážou interpretovat text s citem a porozuměním.
Mgr. Lenka Neckářová

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama