Lyžařský výcvikový kurz

19. března 2011 v 16:07 | Mgr. Lenka Neckářová |  školní rok 2010/2011
Náš lyžařský výcvikový kurz
Vážení čtenáři, ráda bych Vás seznámila s organizací našeho lyžařského kurzu. Proběhl v termínu 7.2. - 11.2.2011. Uskutečnil se v lyžařském areálu Sachova studánka.
Zúčastnílo se ho 42 žáků sedmého a osmého ročníku Základní školy Senice na Hané.
Účastníci kurzu byli rozděleni na čtyři družstva podle výkonnosti a zájmu.
Začátečníci se seznámili se základními druhy výstupu na lyžích, naučili se jezdit na vleku a jejich výcvik byl zaměřen na zvládnutí jízdy v pluhu, zatáčení obloukem v přívratu a bezpečné zastavení.
Pokročilí procvičili základní lyžařské dovednosti a zaměřili se na nácvik dlouhých a krátkých oblouků při použití různých lyžařských technik.
Snowboardisté se věnovali nácviku jízdy vlekem, zatáčení a bezpečnému zastavení.
Výuka probíhala ve dvouhodinových dopoledních a odpoledních blocích. Pro žáky jsme připravili krátké přednášky, které je seznámily s problematikou pobytu na horách, s novinkami lyžařské výzbroje i výstroje. Velká pozornost byla věnována pochopení dodržení bezpečnostních pravidel na sjezdovce . A co jsme dělali večer? No přece se společně bavili. Hráli jsme Bingo, družstva soutěžila v různých dovednostech, volili jsme Miss a Misáka, našli jsme nejsilnějšího muže - Hanáckého Joru a nejvšestrannější dívku - Miss Fit.
Kurz napomohl ke zlepšení vztahů žáků sedmého a osmého ročníku, naučil je základním sociálním dovednostem a samostatnosti. Dětem se líbil přístup instruktorů a dobře hodnotili i to, že poslední den výcviku všichni dokázali sjet svah, zatočit a bezpečně zastavit.
Mgr. Lenka Neckářová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama