Vánoční jarmark Senice, výstava betlémů

21. prosince 2010 v 0:16 | Mgr. K. Prucková |  školní rok 2010/2011


Poslední adventní neděli se rodiče našich žáků, obyvatelé Senice i další hosté mohli zúčastnit vánočního vystoupení žáků malé školy v místním kostele. Tento koncert byl vyvrcholením vánočního jarmarku, na kterém si návštěvníci mohli zakoupit výrobky našich žáků. Výrobky jsme připravovali více jako měsíc a sklidili jsme za ně velkou pochvalu.
Kromě výrobků na jarmark jsme pro všechny přítomné připravili výstavu vánočních betlémů. Na faře kostela i v místní knihovně bylo umístěno přes 50 exponátů, které pocházely nejen z domácností našich žáků, ale především od pana Antonína Prucka z Náměště na Hané. Vedle papírových betlémů, vyřezávaných kousků, exponátů z vizovického pečiva i perníku si mohli návštěvníci prohlédnout kašírovaný betlém žáků 7. a 9. třídy a další speciální kousky, jako byl"čundrácký betlém", betlémy s národopisnými kroji z různých částí naší vlasti i tradiční betlémy J. Lady nebo V. Kvěchové.
Pochvalu si za toto odpoledne vysloužila nejen děvčata ze 7. třídy, která se věnovala prodeji, ale i chlapci ze 7. a 8. třídy, kteří dělali průvodce výstavou a zároveň malou ochranku.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama