Zelená stezka - Zlatý list 2010

8. června 2010 v 10:02 | RNDr. Bc. Jaromír Vachutka |  školní rok 2009/2010


Úspěšné tažení žáků naší školy biologickou soutěží
Zelená stezka - Zlatý list 2010

Po velmi úspěšném vystoupení žáků naší školy v oblastním kole, kdy žáci mladší kategorie o třídu porazili zástupce ze základních škol i Gymnázia J. Opletala v Litovli, se skupina žáků
6. ročníku probojovala do krajského kola. Také vystoupení žáků 8. a 9. ročníku v oblastním kole bylo velmi úspěšné a na vítězné družstvo z GJB Litovel jim scházely pouhé 2 body. Tato ztráta stála naše družstvo i postup do krajského kola.
Družstvo žáků 6. ročníku přistoupilo k přípravě na krajské kolo velmi zodpovědně, chtělo totiž dosáhnout co nejlepšího výsledku. Několik hodin žáci věnovali přípravě na soutěž nejen v odpoledních hodinách ve škole, ale také samostudiem, protože řada okruhů učiva se probírá až ve vyšších ročnících. Žáci se projevovali jako správný tým, který si dovedl rozdělit úkoly a vzájemně se na sebe mohli spolehnout.
V sobotu 5. května 2010 proběhlo v krásném prostředí olomouckého Rozária a Botanické zahrady krajské kolo soutěže Zelená stezka - Zlatý list. Za poměrně příznivého počasí jsme přicestovali před polednem do Olomouce. Žáci museli postupně projít deseti stanovišti - ochrana přírody - praxe, astronomie a meteorologie, geologie a geomorfologie, živočichové v otevřené krajině, rostliny lesů, luk a hájů, dendrologie, rostliny mokřadů, rybníků a řek, fauna lesa, fauna vodních stanovišť a ochrana stanovišť v ČR.
Po půl dvanácté se žáci jako předposlední v pořadí dostali na trať, kde soutěžili okolo 90 min. Museli projít jednotlivými stanovišti zcela samostatně, a tak jsem se o náročnosti jednotlivých úkolů postupně dozvídal až při odpolední cestě zpátky do Senice na Hané.
Všichni jsme netrpělivě očekávali výsledky, které byly uveřejněny až v pondělí 7. května. Žáci naší školy bojovali s celkem 11 soupeři ze základních škol a gymnázií a podle konečných výsledků bojovali velmi úspěšně. Porazili všechny základní školy a také dvě gymnázia a v celkové pořadí obsadili krásné 5. místo. Získali 129,5 bodů z celkových 200 bodů. Žákům Kateřině Kvapilové, Anně Novákové, Anně Endelové, Michaele Oborné, Janovi Malému i Patrikovi Studenému děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

obr.2


obr.3


obr.1


obr.5


obr.6


obr.7
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michalka Michalka | 9. září 2010 v 17:06 | Reagovat

Nojo to sme prostě my =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama