exkurze žáků osmého a devátého ročníku

23. května 2010 v 15:43 | Mgr. Lenka Neckářová |  školní rok 2009/2010
Vždy jednou za dva roky vyrazí společně žáci osmé a deváté třídy na jednodenní exkurzi. Trasa má dvě zastávky - na Mohyle míru u Slavkova a v Dukovanech.
Když v pátek 21. května ráno žáci nastupovali do autobusu, mnozí z nich ani netušili, co všechno uvidí. A tak Vás, čtenáře naší stránky, zvu na malou poučnou projížďku.
O půl deváté vystupujeme na parkovišti pod památníkem bitvy tří císařů. Byla jsem tu jako dítě a hned vidím, kolik se toho změnilo. Největším překvapením však byla expozice, která mapovala veškeré dění v roce 1805. Každý pohyb vojsk, úspěchy, ztráty a konečný výsledek této bitvy jsme mohli sledovat krok za krokem. Na závěr jsme s průvodcem navštívili samotný památník. Žáci si vyslechli jeho historii a vyzkoušeli zvukovou zajímavost - po diagonále se přenáší to, co šeptáte do rohu stěny. S dovolením průvodce nám zazpívala L. Štefanová. Znělo to nádherně.
A pak už zase do autobusu. Jedeme do jaderné elektrárny Dukovany. Dorazili jsme o půl dvanácté. Začali jsme společně v kinosále. Po přivítání a shlédnutí krátkého filmu jsme se rozdělili na tři skupiny. Tak jsme se postupně seznámili s fázemi výroby atomové energie. Viděli jsme názorně princip uspořádání jaderné elektrárny - primární, sekundární a chladicí okruh. Asi všechny zaujala maketa reaktoru a mohutné chladicí věže. Informací bylo mnoho a po hodině jsme odcházeli nabiti novými vědomostmi. Usedáme do autobusu a vydáváme se zpět k domovu.
Se slovy známé písničky "Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu " jsme v pořádku dorazili k naší škole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama