Den učitelů aneb Den naruby

28. března 2010 v 23:38 | Mgr. K. Prucková, Mgr. R. Hynková |  školní rok 2009/2010

Pátek 26. 3. 2010 na naší škole - jako oslavu ke Dni učitelů se zástupci žákovské rady dohodli, že si tento den děti užijí prostě naruby. Učitelé budou z lavic sledovat dění, tak si snad chvilku odpočinou, a žáci budou učit. Tak si první dvě hodiny učitelé užili s kytičku a přáním v lavicích a žáci si to vyzkoušeli před tabulí. Podle reakcí dětí se tento den skutečně vydařil. Někteři si uvědomili, že to není žádná legrace, další tvrdili, že učení je hračka a zvládnou to levou zadní a někteří, kteří zůstali v pozici žáčků, mohli srovnat učitele a neučitele. A jak to alespoň v některých třídách vypadalo?

Kolektiv vyučujících na prvním stupni:
a

1. třída - hodina českého jazyka a čtení
Děvčata z deváté třídy si prvňáčky vyzkoušely z básniček, ze čtení, daly dětem pár hádanek, zvládly všech 25 prvňáčků při "hledací" hře a pak si s nimi povídaly o výletě. Za to jim prvňáčci předvedli, jak zvládají písničku o měsících v roce.

a

a
a
a
a
a
a


2. třída - hodina českého jazyka
Tři děvčata ze 6. třídy vystoupily jako profesionálky s perfektně připravenou hodinou, ve které si děti procvičily pravopis i/y po tvrdých a měkkých souhláskách. Hned po A-Z kvízu si ověřily děti a jejich slovní zásobu.

s
s
s
s3. třída - matematika
Opět děvčata, tentokrát z 5. třídy si procvičily se třeťáky to, co se ještě nedávno učily - dělení se zbytkem.

d
a
d
d

4. třída - angličtina
Osmáci vzali učení z gruntu. Kromě písniček a malování v pracovním sešitě dostali čtvrťáci dokonce úkol! Však si také stěžovali, že paní učitelka je hodnější, protože tak dlouhé úkoly jim nedává.

a
a
a
a
a
a
8. třída - matematika
Na osmou třídu si jen tak někdo netroufne, takže odvahu sebrali právě ti největší odvážlivci a pustili se do opakování matematiky. Jakou radost měli, když paní učitelka, vyvolaná nemilosrdně k tabuli, "nezvládla" příklad a oni ji mohli oznámkovat!

a
a
a
a

9. třída - němčina
Tentokrát se skupinka kluků pustila do holek a vyzkoušela si jejich znalosti koncovek přídavných jmen. Někdy je odpovědi dokonale zmátly, takže se u práce za katedrou i zapotili.

a
a
a
a
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kurčak Kurčak | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:54 | Reagovat

Tady je to velmi zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama