Koordinační setkání v Polsku

8. prosince 2009 v 21:21 | Mgr. K. Prucková |  školní rok 2009/2010
Každý školní rok je něčím jiný. Následující dva školní roky pro nás budou zvláštní právě díky mezinárodnímu projektu programu Comenius, kdy budem spolupracovat s dalšími čtyřmi evropskými zeměmi a dozvídat se informace, které bychom jinak nezískali.

Koordinační setkání celého projektu proběhlo v průběhu října v polském Tworkowě. Pro nás mělo toto týdenní setkání tři nejdůležitější cíle:
- poznat konečně učitele, se kterými budeme celé dva roky spolupracovat a které jsme doposud znali jen z mailů,
- projednat celý průběh projektu, stanovit vhodné termíny a přesné postupy, srovnat možnosti jednotivých škol, které se samozřejmě díky rozdílným vzdělávacím soustavám liší, a dohodnout vše tak, aby s tím každá z pěti škol souhlasila a celý projekt probíhal co nejlépe,
- seznámit se s Polskem, se způsobem života v něm, s oblastí vzdělávání v této zemi, srovnat náš a polský systém školství, financování školy, způsoby výuky a samozdřejmě odnést si co nejvíc poznatků, které bychom dál mohli využít v naší praxi. V polské škole jsme nebyli díky e-Twinningovým projektům poprvé, ale teprve teď jsme měli možnost pozorovat, jak vypadá běžný školní život v Polsku, jak probíhá vyučování, jaké zde mají děti práva a povinnosti, co je zajímá a naopak nezajímá, jaké mají možnosti. Měli jsme možnost srovnat práci a povinnosti polských učitelů jak ve vyučování, tak mimo ně.

První úkol, který se týkal přímo našeho projektu, bylo vybrat společné logo. Měli jsme štěstí, oficiálním logem se stala česká varianta, takže pokud uvidíte tento obrázek, pak daná aktivita probíhá v rámci projektu Comenius.


Další jednání se týkala návštěv v jednotlivých zemích, stanovení přesných termínů a počtu zúčastněných osob. Předpokládáme, že nejbližší cestou, které se již zúčastní i několik našich žáků, bude cesta do Litvy a později na Slovensko. Děti budou pobývat v rodinách a budou prožívat týden tak, jak ho prožívají děti z dané země. Komunikaci ve slovenštině jistě zvládnou, ale v Litvě si už budou muset poradit s němčinou nebo angličtinou. Děti si tak budou zvykat na to, co je pro dnešní život v otevřené Evropě běžné. Doufáme, že se jim naše spolupráce bude líbit.

A pokud Vás zajímá, jak vypadají učitelé z jednotlivých zemí, pak se podívejte. Díky vlajkám jistě poznáte, odkud jsou. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama