Lyžařský kurz - Lipová - Lázně - 21.2 - 27.2.2009

3. března 2009 v 7:29 | J.Reichlová |  školní rok 2008/2009
V sobotu 21. února bylo u naší školy hned ráno nezvykle živo. Rodiče přiváželi své děti, ověnčené spoustou zavazadel, batohů a lyží. Začínal dlouho očekávaný "lyžák". Brzy dorazil autobus, ve kterém už se zabydleli naši spoluúčastníci - žáci z Luké. Zkušený řidič nás bezpečně dopravil do cíle - penzionu Slatina.
Výcvik začal hned po obědě. Sjezdařům pomáhala první dva dny p. učitelka Střídová, vzala si ty zdatnější, p.učitelka Neckářová se tak mohla intenzivně věnovat začátečníkům. Běžkaři okamžitě nastoupili do perfektně upravených stop a hned první odpoledne urazili 12 km.
Další dny a večery plynuly v rychlém sledu, výcvik přes den střídaly bohaté večerní programy - přednášky - např.člena horské služby, sportovní a společenské soutěže, diskotéky. V odpočinkovém dni došlo i na návštěvu jeskyně Na pomezí, lázní Jeseník a bazénu v České Vsi.
6 dní uběhlo velmi rychle, poslední večer, zpestřený karnevalem, patřil vítězům ve sjezdu a v běžeckém závodě. Všichni byli pasováni na lyžaře a obdrželi pamětní list. Odměny se dočkali i vítězové zeměpisné soutěže a soutěže o nejčistší pokoj. Účastníci kurzu si zvolili svoji Miss i "Misáka"a lyžaře kurzu.
Nikdo se nezranil ani neonemocněl, takže paní zdravotnice působila pouze preventivně, její přednáška měla úspěch.
Nelze opomenout výborné výkony běžeckého družstva. Zdatní lyžaři během týdne ujeli okolo 100 km a stali se tak bezkonkurenčně nejzdatnějšími běžkaři za posledních 20 let. Nutno dodat, že tomu napomohly i dobře udržované běžecké tratě.
Každá pohádka má svůj konec. Ten náš přišel v pátek, kdy nás opět autobus dovezl zpět na naši širokou Hanou. Byl to dobře prožitý týden a určitě budeme vzpomínat!

Za realizační tým: Jitka Reichlová a Lenka Neckářová



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama