Na cestě za povoláním

7. prosince 2008 v 17:02 | Mgr. K. Prucková |  školní rok 2008/2009
I v letošním školním roce je začátkem roku nejdůležitějším krokem deváťáků najít si školu, na které by chtěli dále pokračovat. Naše škola jim a jejich rodičům nabízí radu a pomoc především prostřednictvím výchovného poradce, který bedlivě sleduje nejnovější zákony, vyhlášky a změny, které se týkají podávání přihlášek na střední školy, a seznamuje je s nimi. Kromě toho pro děti plánuje také různé exkurze a výjezdy, které by je mohly nasměrovat a pomoci jim v jejich nelehkém rozhodnutí. A tak naši deváťáci již navštívili Informační a poradenské středisko Úřadu práce v Olomouci, kde si oživili nejnovější informace o procesu podávání přihlášek a seznámili se se všemi možnosmi, které se jim v systému českého školství nabízí. Objevili nové školy a nové obory, o kterých do té doby neuvažovali, a nebo si naopak zjistili bližší informace o oboru, který si již dříve vybrali. Procvičili si také orientaci v brožurách, poskytujících platné informace letošního školního roku.
Kromě toho jsme s nimi navštívíli také prezentační akci středních škol Olomouckého kraje Scholaris, kde měly děti možnost získat bližší informace o různých školských zařízeních. V rámci této exkurze jsme se zajeli podívat na Den otevřených dveří Střední zemědelské školy v Olomouci, aby měly děti bližší představu, co od takového Dne otevřených dveří na jednotlivých školách mohou očekávat.
Nezbývá nám, než doufat, že si žáci vyberou školy nejen podle svých zálib, ale také podle svých schopností, a že budou ve svém dalším životě úspěšní a šťastní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama