Pokračování e-Twinningového partnerství s polskou školou

22. října 2008 v 21:36 | Mgr. K. Prucková |  školní rok 2008/2009
Po výborné zkušenosti s mezinárodním e-Twinningovým projektem loňského školního roku jsme i na základě přání dětí postoupili o další krůček dál. Pro letošní školní rok jsme připravili další spolupráci s polským gymnáziem z Tworkowa.
Tentokrát se partnery polských dětí stala celá třída 9. B, a to nejen děti, které se učí němčinu, ale tentokrát se pokusíme spolupracovat i v angličtině.
Projekt bude probíhat v průběhu celého školního roku v rámci rodinné výchovy. Při přípravě pracovního plánu jsme vycházeli především z témat, která bychom měli v rodinné výchově probrat, a zkusíme je díky počítači a spolupráci s parnerskou školou zpracovat netradičním a pro děti zajímavým způsobem. Kromě počítačových prezentací o svých vlastnostech, schopnostech a předpokladech pro budoucí povolání budou děti vytvářet reklamní plakáty ke zdravé výživě, zabývat se cenami "zdravých potravin" v obou zemích, budou vytvářet anketu o návykových látkách na senické i tworkovské škole, budou zkoumat a porovnávat její výsledky, uspořádají e-Twinningovou olympiádu, která v netradičních disciplínách prověří sportovní schopnosti našich i polských dětí, budou dopisovat příběhy o mezilidských vztazích, které jim pošlou přátelé z Polska, a Polákům pošlou zase začátek svého příběhu, aby ho mohli dokončit. Čeká je spousta dalších aktivit a informací a na konci se snad všichni setkáme v Polsku, abychom si mohli všichni promluvit z očí do očí a nejen přes počítač.
Veškerá tato komunikace bude probíhat v němčině a angličtině, takže děti budou mít možnost vyzkoušet své znalosti cizího jazyka při dopisování si se stejně starými kamarády.
Tento měsíc začínáme zpracováváním powerpointových prezentací, ve kterých se deváťáci mají za úkol zamyslet nad svými zájmy, nad svými schopnostmi a představami, které se týkají jejich povolání. Mají do prezentací uvést co nejvíc důležitých informací o sobě a polské děti jim pak na základě jejich "zprávy" pokusí poradit, jakým směrem by se mohli v životě dále ubírat. České děti se podobným způsobem seznámí s představami Poláků a také se jim odpoví. V době před podáním přihlášek na střední školy a před volbou své další životní cesty je pro ně toto téma určitě nesmírně důležité.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama