Odměna za vítězství - Exkurze do Rakouska

3. září 2008 v 22:06 | Mgr. K. Prucková |  školní rok 2008/2009
Na konci minulého školního roku jsme se s dětmi naší základní školy zapojili do mezinárodní výtvarné soutěže "Mladí tvůrci pro Dunaj". Již v minulém ročníku této aktivity byli naši žáci za svoji práci odměněni věcnými cenami, ale letos se nám podařilo získat za fotografie našich výtvarných dílek s tématem využití Dunaje nejen věcné ceny pro žáky nynější 7. třídy, ale žáci 5. třídy obdrželi dokonce jednu ze čtyř hlavních národních cen - Cenu pro aktivní školu. Za fotografii "Dunajský jez" se mohli dva žáci tehdejší 5. třídy zúčastnit dvoudenní exkurze do Národního parku Niva Dunaje v Rakousku.
Díky losu se tak na konci prázdnin do panenské přírody národního parku podívaly dvě žákyně již 6. třídy - Iveta Studeníková a Katka Mikisková. Společně s dalšími šesti dětmi z Brna a Luhačovic a s jejich doprovodem se děvčata projela po kouzelných cyklistických stezkách Dunaje, poznala krásnou přírodu tohoto vodního toku mezi Bratislavou a Vídní, na kánoi pozorovala s odborníky na vlastní oči rostliny a živočichy tohoto území. Díky perfektně propracovaným zajímavým projektům pracovníků rakouského národního parku jsme se dozvěděli spoustu zajímavých přírodovědných informací a byli jsme také mile překvapeni vstřícností a pohostinností lidí, se kterými jsme se během našeho pobytu v Rakousku setkávali. Samozřejmě jsme měli také možnost procvičit si v praxi nejen angličtinu a němčinu, ale také slovenštinu v podání správce zámeckého centra národního parku. Za krásného počasí, které nás celé dva dny provázelo, jsme si také prohlédli obrovskou čapí kolonii v Marcheggu a místo, na kterém přišel v boji o život český král Přemysl Otakar II.
Díky fotografiím se do Rakouska (alespoň virtuálně) přesunou po prázdniných i ostatní žáci 6. třídy, i když jen prostřednictvím vyprávění děvčat, které si pro spolužáky připravily. Po nádherných zážitcích, která si děvčata odvezla a která jistě budou spolužákům tlumočit, budou mít děti jistě více motivace k podobné zajímavé práci v dalších soutěžích a při další práci ve škole.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jožin jožin | 23. října 2008 v 7:45 | Reagovat

krááááááááááááááááááááása

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama