Výlet jižní Čechy

10. června 2008 v 13:55 | 9. ročník |  školní rok 2006/2007
Dne 2.6. 2008 jsme se vydali na školní výlet - směr jižní Čechy s hlavními cíli - zámek Hluboká nad Vltavou a jaderná elektrárna Temelín.
Čekalo nás asi 300 km strávených v autobuse, ale cesta nám utíkala rychle. Odměnou nám byla prohlídka krásného renesančního zámku Hluboká, kde jsme se dozvěděli, že byl původně založen jako strážný hrad a jeho jméno je odvozeno od velmi hluboké hradní studny nebo také podle jeho umístění na skále nad hlubokým vltavským údolím.
Asi po hodinové prohlídce zámku, nakoupení různých suvenýrů a doplnění energie jsme se vydali na Temelín. Již po 20 km jsme mohli před sebou vidět čtyři chladící věže jaderné elektrárny. V jejím areálu se nachází zámeček Vysoký Hrádek, kde je informační centrum elektrárny a kde již byla pro nás připravena zajímavá exkurze. Dozvěděli jsme se něco o elektrárně a využívané energii.
Kolem 15,30 h jsme nasedli do autobusu a mířili k domovu. Po cestě jsme se zastavili u MC´ Donalda, kde jsme se všichni občerstvili a nabrali síly na zbytek cesty.
Výlet byl zajímavý, počasí nám vyšlo, a tak jsme si mohli na závěr zazpívat: " Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Crickie Crickie | 18. srpna 2008 v 9:20 | Reagovat

jé vy jste byly taky na Hluboké?je to tam opravdu moc krásné mi jsme byli v té nejvyšší věži skoro až nahoře.Ale od nás ze třídy jeli asi jenom 3 lidi.Vyhráli jsme to za soutěž Parky žijí s námi.Já byla 1 a 3...Tak hodně štěstí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama