Výlet 8.B - Horka nad Moravou

22. května 2008 v 7:10 | celá 8. B |  školní rok 2007/2008
Nedaleko, ale o to zajímavěji. - Přečtěte si drobné komentáře dětí.
Verča a Gábina:
Jeden celý den a noc jsme strávili na Lovecké chatě v Horce nad Moravou. Pokoje tam byly po 2 až 3 lidech, celkem hezky zařízené (zaujaly nás hlavě polštáře, kterými jsme se mlátili). Jediná televize byla u kluků, a tak se všichni zájemci dívali tam (když ovšem mohli). Později jsme navštívili restauraci a jídelnu. Také byla pěkná a útulná. Ubytování se nám líbilo a celý výlet proběhl výborně. Líbilo se vám tam všem taky tolik jako nám???:-)
David P. a Robert V.: Lanové aktivity
Při deštivém odpoledni jsme se vydali do velké suché haly, kde jsme tři hodiny strávili při lanových aktivitách. Nejprve jsme se pokoušeli horní plošiny dosáhnou šplhem po laně, ale to se nikomu nepodařilo. Šplh po laně prostě není naším koníčkem. Pak jsme naštěstí dostali šanci vylézt tam po žebříku. A z hora se dalo dostat dolů jen dvěma způsoby - mohli jsme buď skočit do houpačky anebo sjet po laně. Dole nás instruktor naštěstí odpoutal. Báli byste se? Na někom z nás to bylo na první pohled vidět - třásly se jim nohy, někdo zase vypadal, jako by šel na každodenní procházku. Do které skupiny byste asi patřili vy?
Martin D. a Luďa: Lana
Už jste někdy skákali z obrovské výšky? My jo. Navlékli jsme se do výstroje, která byla sice nepohodlná, ale bezpečná a nutná. Zjistili jsme, že neumíme lézt po laně, a tak jsme museli šplhat po žebříku. Mezi nejtěžší pocity patřilo stát na té fošně. Bylo to zábavné. Překonávali jsme sami sebe a jsme na své skoky všichni určitě pyšní.
Kuba, Petr S.: Střelba ze vzduchovky
Po lanech jsme šli střílet vzduchovkou. Byli jsme ve skupinách po trojicích. Každý měl deset střel a byl ohodnocen podle svých výsledků. Střílení nás bavilo, ale museli jsme dlouho čekat, než přijdeme na řadu. Pan instruktor nám radil, jak střílet tak, abychom se alespoň trefili terče a nebyli všem okolo pro srandu. Komu se dařilo nejlépe? Asi Petrovi, ale to je téměř profesionál. Z holek se asi nejlépe dařilo Nikole.
Peťa Š. a Jirka R.: Bedničky
Víte, k čemu mohou sloužit bedny od piva? My jsme po nich třeba lezli. Museli jsme je skládat na sebe a přitom se nedotknout země. Rekord podle našeho instruktora byl 29 bedniček. Jirka Richter zvládl postavit na sebe 9, Verča Juričková 13 a nejlepší z nás - Petr Šulla - zvládl 16. Udržet se ve výšce 5 m nad zemí bylo opravdu obtížné, ještě že jsme viseli na bezpečných lanech.
Jitka a Nikola: Stezka odvahy
Večer na výletě jsme absolvovali stezku odvahy. Každý z nás musel dojít kousek do lesa - úplně sám a jen s baterkou. Cestou na nás čekala strašidla a co myslíte, že dělala? No přece nás děsila k smrti! Tak co, báli byste se? My rozhodně ne, jsme totiž odvážná třída a místo toho, abychom se báli, tak jsme se skvěle bavili! Když jsme čekali na předchozího účastníka, seděli jsme u ohně a Petr nám vyprávěl strašidelný příběh, který nás doslova vyděsil! Skoro všichni se podepsali na papír, jen pár jedinců, co mělo strach, pomáhalo paní učitelce!To jsou ale strašpytlové, co? (A neměli to nakonec horší než my?) Všichni jsme se vrátili, nikdo nebyl sežrán ani "zkameněn" a nikdo se nám neztratil a nám zbyla teď skvělá vzpomínka!
Víťa a Honza H.: Bowling
Po příjezdu do Olomouce jsme si šli zahrát bowling. Hráli jste ho už někdy? U nás ve třídě to umí skoro všichni. Strávili jsme tam téměř dvě hodiny. Všichni jsme si skvěle zahráli. Nakonec ještě hrály paní učitelky s Petrem a Bořkem a my jsme mezi tím hráli stolní fotbal - taky bezva!
Eva a Ilona: Divadlo
Navštívili jsme zákulisí Moravského divadla v Olomouci. Paní průvodkyně nás vzala do míst, kam bychom se nikdy nedostali. Co jsme se dozvěděli? Samozřejmě něco z historie divadla a pak jsme se byli podívat do výrobny kostýmů. Průvodkyně nám ukázala profesionální výtvarné návrhy. Už víme, že každý herec musí mít svůj vlastní kostým, kostýmů musí být tolik, kolik herců hraje danou roli. Věřili byste tomu? Překvapilo nás také, kolik lidí se musí podílet na přípravě jednoho představení a jak musí být sehraní. Nakoukli jsme taky do zkušeben, kde herci a zpěváci tráví mnoho času. Postavili jsme se na podium, které vypadalo v tu chvíli úplně jinak než z pohledu diváka. Chtěli byste být herci? Aspoň na chvilku si to vyzkoušet? A zvládli bychom alespoň nápovědu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama