Mezinárodní projekt 6. tříd

26. června 2007 v 15:00 | Mgr. Kateřina Prucková |  školní rok 2006/2007
V letošním školním roce se naše škola zapojila do e-twinningového mezinárodního projektu, jehož tématem byly národní parky České republiky, Slovenska a Polska.
Od ledna spolupracovali žáci 6. ročníku v rámci němčiny, výtvarné výchovy a přírodopisu se Základní školou v Prievidzi a žáky Základní školy Jana Kochanowskiego z Polska. Shromažďovali informace o čtyřech českých národních parcích a našem regionálním chráněném území Litovelské Pomoraví. Vytvářeli plakáty, prezentace v PowerPointu v češtině i němčině, kreslili vzácné druhy zvířat a rostlin a vyráběli brouky, pavouky a jiný hmyz z PET lahví. S kamarády ze Slovenska i z Polska se spojili prostřednictvím e-twinningového portálu, vyměňovali si krátké zprávy o sobě, svých zájmech a o své rodině, vyjadřovali své názory k tématu "zvířata". To vše v německém jazyce.
Na závěr jsme vytvořili plátěnou mapu České republiky s chráněnými oblastmi a na mezinárodním setkání vyučujících v Hustopečích jsme mapu spojili se svými slovenskými partnery. Po domluvě s paní učitelkou ze Slovenska jsme s dětmi vytvořili křížovku z naší prezentace, ve které nám jako tajenka vyšla otázka, zda se spolu setkáme. Jestli nám setkání vyjde, je zatím ve hvězdách, ale alespoň se do dalšího školního roku máme na co těšit.
Pokud vás zajímají některé prezentace, které jsme vytvořili, podívejte se do projektů na webových stránkách naší školy. klikněte zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama